ГлавнаяПубликации → „Новий канал” побачили по-новому

Новая студия телеканала - "Новий канал"


„Новий канал” побачили по-новому

Наприкінці жовтня 2007 р. глядачі „Нового каналу” побачили пряму трансляцію декількох улюблених програм з нової студії. Фірмове зелене світло, що просякає крізь декоративні стінки, і сріблясті студійні меблі оточують великий плазмовий дисплей INFINITE. Відеорепортажі на його екрані супроводжують доповідь ведучих про гарячі новини.
Комплекс студійної візуалізації включає в себе відеостіну INFINITE (9 модулів) і програмно-апаратний засіб Bliscom Visual Optima. Розробку й інсталяцію системи виконали спеціалісти Digital Device Group.


Показує MIS-4220 – остання модифікація INFINITE
Проект для студії „Нового каналу” став першою інсталяцією, виконаною на основі чергової модифікації відеостіни INFINITE - MIS-4220. Незадовго перед проектом Digital Device Group отримала першу партію. „Оновлення модельного ряду INFINITE відбулося дуже вчасно для нас і наших замовників. Адже ми розпочали реалізацію проектів відразу для кількох телеканалів. В INFINITE MIS-4220 завдяки покриттю проти виблискування і відсвічування AGAR (Anti Glare Anti Reflection) світло і речі, що знаходяться перед екраном, практично не відбиваються. Навіть замовник не очікував такого ефекту. Міжмодульні стики зменшилися до 4 мм, а контрастність зросла в три рази, що дуже тішить. Були і складнощі, - переважно пов'язані з адоптацією нового товару для ринку. Насамперед ми зіткнулися з необхідністю модифікувати розроблене нами програмне забезпечення Bliscom DracoEye по налагодженню і управлінню INFINITE. ПЗ було розраховано на попередню модель - MIS-4210, а у роботі з оновленою відеостіною частина функцій не працювала. В умовах жорсткого часового обмеження задача було вирішена, і „Новий канал” отримав завершену систему”, - коментує хід роботи Костянтин Зарубін, комерційний директор Digital Device Group.

Архітектура рішення
Комплекс візуалізації побудований за клієнт-серверним принципом. Обробка і підготовка відеосигналу до показу на INFINITE відбувається у серверній частині Bliscom Visual Optima. Використовуючи програмні модулі Bliscom Visual Optima, оператор розробив шаблони відео, за допомогою яких швидко формує відеоконтент у режимі реального часу. З урахуванням екранного розміру INFINITE були створені динамічні заставки з нестандартною розподільчою здатністю HD 1600 х 900, що використовуються у якості тла у телепередачах.
Безвідмовну роботу системи забезпечують два сервери, що працюють синхронно. На INFINITE подається сигнал з одного із них (головного), але у випадку його виходу з ладу комутатор автоматично перемикає відеостіну на другий (резервний). Передбачений і ручний режим перемикання. Конфігурація обох серверів ідентична. Кожний підтримує одночасне захоплення з двох SDI-входів у форматах 525 NTSC, 625 PAL, 720HD, 1080HD, відображення відео і графічних файлів, що знаходяться на жорсткому диску або у локальній мережі, потокове відео. При інсталяції використовувалися комутатори, DVI-дистрибьютор для посилення і розподілення відеосигналу. Передача сигналу з сервера на мультиекрани забезпечується за допомогою оптоволоконного DVI-кабеля.

INFINITE в студії
Концепція студії з самого початку передбачала використання мультиекрану INFINITE. Тому решта елементів дизайну розроблялася з урахуванням плазмового дисплею. У спеціальній ніші у стінці-декорації акуратно розташована 9-панельна INFINITE. Спеціально виготовлена конструкція, на якій закріплюються панелі, універсальна. Основа стенду розбірна, розрахована як для встановлення на підлозі, так і для розміщення на стіні. Маленькі колеса дозволяють переміщувати мультиекран без демонтажу, наприклад, для залучення його в іншому телепроекті. Зараз INFINITE використовується на зйомках телепрограм новин „Репортер”, «ТV-ТаблоID», „Спорт-Репортер” тощо. Вільний, розкутий і рухливий стиль ведення передачі на молодіжному каналі надзвичайно органічно поєднується з динамічним показом відеосюжетів на задньому плані.


INFINITE в проектах 2007 р. Довіра професіоналів
У 2007 році монолітні плазмові відеостіни INFINITE і NeoDigm на українському ринку були представлені як „зрілий” продукт, визнаний професіоналами – як замовниками, так і посередницькими компаніями, що надають послуги інсталяції й оренди засобів відображення відео. У різних галузях було здійснено ряд великих проектів: концерт-холл „Сади Перемоги” в Одесі (25 модулів INFINITE), нічний клуб у центрі дозвілля Arena Entertainment у Києві (16 модулів INFINITE), інформаційні табло у приміщенні залізничного вокзалу Одеси (2 екрани по 9 модулів INFINITE), завершено обладнання Одеської Міської Ради (NeoDigm) тощо. Монолітні плазмові відеостіни активно впроваджувалися на телебаченні. Протягом року – до жовтня – тривали роботи по вдосконаленню рішення для каналу „1+1”, швидко було здійснено проект для „Нового каналу”, ще один телевізійний проект знаходиться у стадії розробки.
Разом з ринком розбудовується і дистриб’ютор INFINITE в Україні - Digital Device Group. Послуги не лише відзначаються високою якістю, а й стають більш повними. Зокрема, на базі власного конструкторського бюро було завершено розробку додаткового обладнання для обробки відеосигналу – програмно-апаратного комплексу Bliscom Visual Optima. Абсолютно конкурентноспроможний продукт вітчизняного виробництва за рік зарекомендував себе з найкращої сторони і використовується у більшості проектів.
Спостерігається значне зростання попиту на послуги оренди відеостін для виставок, презентацій і спеціальних заходів з боку провідних компаній на ринках України.
Приймаючи до уваги досвід Західної Європи і Росії, майбутній розвиток сфери використання плазмових відеостін очікується у бік реалізації нестандартних рішень – у першу чергу в галузі телебачення і шоу-бізнесу. Опанування можливостей INFINITE лише розпочинається. Як показують приклади з інших країн, способи використання INFINITE обмежені лише людською фантазією.


Михайло Саницький
Начальник відділу зв'язків з громадськістю Digital Device Group

Последние новости

Новинки 2017 года от ORION

Новые LCD модули с поддержкой 4K от ORION

Аренда видеостен, сенсорных экранов и панелей

Новинка! 46" FHD MLCD LED BLU модули для видеостен CIMA DIGITEC шов 3,5 мм

Профессиональный Эталонный OLED монитор ORION 55"